Yürüyen Merdiven Tutacakları İçin Uv Led Sterilizatörü Tasarlandı

  • by admin |

LG Innotek, güçlü UV ışığı (ultraviyole ışınları) kullanarak yürüyen merdiven korkuluklarından mikropları tamamen çıkarabilen, dünyanın ilk “Küpeşte UV LED Sterilizatörü” ürününün piyasaya çıktığını duyurdu.

Yürüyen merdivenlerin ve hareketli bantların el tutma yerleri, her birinin binlerce kişinin eliyle temas etmesi nedeniyle enfeksiyona karşı çok savunmasızdır.

Bu tür alanlarda dezenfeksiyon için havlu ile günde iki veya üç kez silmek dışında başka bir önlem alınmıyordu. Bu, bazı insanların korkuluklara dokunmakta tereddüt etmesinin nedenlerinden biriydi.

LG Innotek, bir yürüyen merdivenin çalışması sırasında rayları sürekli olarak dezenfekte edebilen, ayrıca montajı ve yönetimi kolaylaştıran; korkuluklar için bir sterilizatör geliştirmeyi başardı. Bu gelişimin özü, UV LED teknolojisi.

Küpeşte UV LED Sterilizatörü, bir yolcu elini kolun üzerinde tutmadan önce, bir yüzeydeki mikropların %99.99’unu temizliyor.

Ürün, 278 nanometre (nm) dalga boyuna sahip olan UV LED ışığı yoluyla mikropların DNA’sını tamamen yok ederek, enfeksiyon kaynaklarının yayılmasını engelliyor. Ayrıca herhangi bir kimyasal madde veya ağır metal kullanmadığı için insan vücuduna zararsızdır.

Sterilizatörün diğer bir özelliği de, güç kaynağına ihtiyaç duymadan kablosuz bir cihaz olmasıdır. Ürünün çalışması, tutacağın hareketinden kaynaklanan enerjiyi kullanarak kendi kendine elektrik üretimine dayandığı için, herhangi bir elektrik maliyeti ortaya çıkmıyor.

Şirket yetkilileri, “Bu ürün hijyen ve güvenliği aynı anda sunan yenilikçi bir üründür.” diyor.

Makaleler

Led ile ilgili paylaşımlarımıza aşağıdan ulaşabilirsiniz.